top of page

School Price in 2000

ateliérová cena v roce 2000

Můj profesor na konceptě, PhDr.Miloš Šejn nenašel v roce 2000 v atelieru nikoho lepšího, komu by tu cenu dal. Byly to peníze. To mě překvapilo.  

Havlickova_SINK.No.1.jpg
VANY_buthtubs_jh_edited.jpg

Hygiena

Vidět vlasy ve vaně, to není nic příjemného. Snažila jsem se svou někdejší práci založit na tomto nechutném pocitu. Pokreslila jsem lidskými vlasy 3 vany a 7 umyvadel nekonečně krásnými kresebnými kompozicemi. Moje výstavní činnost byla od roku 2000 - 2010 založena na restaurování mých vlastních kreseb z vlasů ve vanách a umyvadlech. Nevyhnula jsem se ani oškrábání jedné celé původní vany. V roce 2004 se z  Los Angeles vrátila vana odloupnutá na rantlu. Dalo to celé dost práce. Nakonec mě už nebavilo se k vlasům stále vracet. 10 let. Jako když zpěváci musí zpívat své nejpopulárnější hity stále dokola. 3 umyvadla ještě mám. Většina je zničena. 

10 years mission

I had gained money from school for a success of this work in 2000. After that I have been imprisoned in bathtubs restoring the delicate hair drawing ever since. I showed the artwork couple of times, included POST Gallery in Los Angeles in 2004. Technically it really suffered from exhibiting very much. Besides for Caesar Gallery show in Olomouc, 2003, I had to add more objects. Gallery offered me a lot of space. That style of restauration of oneself had been really killing me and I let the objects go after show in beautifull Old Sewage Building in 2010 . Most of the hair drawings objects do not exist today. 

detail_umyvadlo.1.jpg

NA HRANICI PROVEDITELNOSTI 

technicky neudržitelné

detail_umyvadlo No. 5.jpg

vLASY

kresba

 

napište

Díky